Osiągnięcia


 

Rok 2017/2018

 1. Rafał Kotlewski (uczeń klasy II GJ) uzyskał II miejsce w XVI Międzynarodowym Turnieju International Judo Baltic Cup w kategorii do 60 kg. Konkurs odbył się w dniach 11-12.11.2017 roku w Gdyni.
 2. Mistrzostwa Olsztyna w biegach przełajowych:Dziewczęta:
  4 miejsce – Patrycja Kozioł 
  5 miejsce – Weronika Klimek
  32 miejsce – Marysia Lipska 
  34 miejsce – Zosia Puławska

  Chłopcy:
  III miejsce – Witek Chmielnicki 
  13 miejsce – Radek Daszkiewicz
  14 miejsce – Michał Madejski
  20 miejsce – Piotr Kozłowski 
  24 miejsce – Wiktor Robaczewski

 

Rok 2016/2017

 1. Nasi uczniowie z gimnazjum Filip i Piotr wzięli udział w zawodach szermierczych w Koninie, osiągając bardzo dobry wynik.
 2. Hania Trzaskowska to aktualna finalistka Mistrzostw Polski w Szachach Klasycznych w grupie Dziewcząt do lat 12 rozegranych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych Olecko 2016. Była również w składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Unii Europejskiej w tej dyscyplinie sportu, gdzie zdobyła 4 miejsce w swojej grupie wiekowej oraz na Światową Olimpiadę Szachową Drużyn Juniorów do lat 16. We wrześniu uczestnicząc w turnieju eliminacyjnym makroregionu Warmińsko-Mazurskiego zdobyła kwalifikację do finału Mistrzostw Polski w Szachach Klasycznych na rok 2017 w grupie wiekowej dziewcząt do lat 14.
 3. Gratulujemy Wiktorowi Robaczewskiemu z klasy I gimnazjum zdobycia II miejsca w mistrzostwach żeglarskich.
 4. Uczniowie Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Świętej Rodziny wzięli udział w „Turnieju Małego Rycerza”. Drużyna w składzie: Aniela Kozłowska (szkoła podstawowa), Filip Kusak i Piotr Kozłowski (gimnazjum) wzięli udział w rywalizacji drużyn. W walce półfinałowej pokonali zespół szablistów z Warszawy, by w finale spotkać się z bardzo trudnym przeciwnikiem – drużyną UKS 13 Białystok, w której składzie byli najlepsi szabliści w Polsce. Na turnieju obecni byli kibice ze szkoły katolickiej – uczniowie V klasy im. Jana Pawła II. To ich doping niósł naszych zawodników, którzy po emocjonującym pojedynku pokonali przeciwników, wygrywając 45:41 i zdobywając Puchar ARR. Szabliści z Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Świętej Rodziny na co dzień trenują w klubie UKS Hajduczek Olsztyn.
 5. Z wielką radością informujemy o sukcesie naszych uczniów z Gimnazjum, którzy wzięli udział w mistrzostwach Olsztyna w tenisie stołowym w roku szkolnym 2016/2017. Impreza sportowa odbyła się 10 października 2016 roku.I miejsce w kategorii chłopców:
  Filip Baran
  Krzysztof Wilczek
  Łukasz Salach

  IV miejsce w kategorii dziewcząt:
  Faustyna Korejwo
  Natalia Socha
  Maria Lipska

  6. Jako społeczność szkolna gratulujemy Jakubowi Letko zajęcie II miejsca w konkursie plastycznym promującym POLSKĘ. Konkurs został zorganizowany przez Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Olsztynie. 

  7. Wywalczone II miejsce przez nasz szkolny chór w festiwalu powiatowym „Radosna Niepodległa”

  8. Tym razem sukces muzyczny. Pierwsze miejsce w 2 Ogólnopolskim Konkursie Puzonistów i Tubistów im. Pawła Waloszczyka otrzymał Stanisław Dołgań. Gratulujemy tego wielkiego sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć w swojej kategorii.

  9. Był sukces sportowy, muzyczny, czas na TANIEC. Tym razem słowa uznania kierujemy do Natalii Lisewskiej, która uzyskała III miejsce (w kategorii: Jazz-broadway Solo-F youth solo) i IV miejsce (w kategorii: Modern Solo-F youth-solo) na Mistrzostwach Europy w tańcu sportowym, które odbywały się w Bełchatowie. Bardzo dobre wyniki, a trzymamy kciuki za Natalię, aby i niebawem została laureatką.

  10. Ostatnie dni przyniosły wiele sukcesów.
  Chłopcy z naszego gimnazjum;
  Łukasz Salach
  Filip Baran
  Krzysztof Wilczek
  Rafał Kotlewski
  brali udział w Indywidualnych Mistrzostwach Olsztyna w Tenisie Stołowym zajmując kolejno zwycięskie miejsca.
  Bezkonkurencyjnym okazał się Łukasz Salach biorący udział w kolejnych dniach w innych turniejach tenisowych(odsyłam Państwa na stronę internetową szkoły).

  11. W Olszynie odbył się I Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży z Okazji Święta Niepodległości o Puchar Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty.
  Z naszego gimnazjum wzięli w nim udział następujący uczniowie:
  Hanna Trzaskowska kl. I
  Zofia Taranowicz kl. I
  Wiktor Robaczewski kl.I
  Marceli Rydzewski kl. II
  Michał Krzywicki kl.II
  Tomasz Stasiewicz kl.II

  Najlepszy wynik uzyskała Hanna Trzaskowska.

  Dnia 15.11.2016 r w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w szachach szybkich w trzech grupach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne z podziałem na dziewczynki i chłopców.

  Hania zdobyła złoty medal i tytuł Indywidualnego Mistrza Województwa SZS w grupie dziewczynki – Gimnazja oraz II miejsce w łącznej klasyfikacji – w grupie dziewczynki – szkoły ponadpodstawowe razem. ( tj. gimnazja i licea ).

  12. Mistrzostwa Województwa W-M SZS w szachach Drużynowych Szkół Gimnazjalnych – WYGRALIŚMY!!!!!!

  Zwycięska drużyna składała się z uczniów naszego Gimnazjum:

  Hanna Trzaskowska
  – Zofia Taranowicz
  – Rafał Kotlewski
  – Marceli Rydzewski

  13. IV Olsztyński Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla dzieci i młodzieży – nasz chór zajął III miejsce.

  14. Konkurs plastyczny Złota polska jesień

  I miejsce – Julia Skocz, Diana Kozłowska
  II miejsce – Ola Sokołowska
  III miejsce – Michał Krajewski

  Wyróżnienia:
  Magda Marcinkowska, Piotr Gęsina, Jan Rydzio, Szymon Łysek, Jakub Suchenek, Maria Żebrowska, Dawid Rybaczyk, Dominika Truszkowska, Bartek Świniarski, Karolina Łapińska, Ola Kantecka, Agnieszka Skomska, Weronika Perlik, Alicja Gura, Julia Jarząbek

  15. I miejsce na konkursie piosenki religijnej w Ostródzie. Ania Giergowska zdobyła II miejsce w konkursie śpiewu solowego. 

  16. Tegoroczne konkursy przedmiotowe pokazały, że mamy zdolnych, ambitnych gimnazjalistów i nauczycieli z pasją, którzy potrafią nią zarazić swoich podopiecznych.

  Konkursy organizowane przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty dla uczniów gimnazjów to najważniejsze i najbardziej prestiżowe wydarzenie edukacyjne. W tym roku szkolnym bez wątpienia możemy mówić o wielkim sukcesie, ponieważ laureatem zostawał dopiero ten uczeń, który w końcowej rozgrywce osiągnął pułap 90% punktów.

  Serdecznie gratulujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom!

  LAUREACI

  Biologia: mgr Małgorzata Dera

  Aleksandra Kantecka IIIR
  Aleksandra Sokołowska IIIR

  Język polski: mgr Katarzyna Korol

  Wiktor Leszczyński IIA
  Marcin Pudliszak II S

  Fizyka: mgr Daniel Pawlikowski

  Aleksandra Sokołowska IIIR
  Chemia: mgr inż. Iwona Hrywniak
  Aleksandra Sokołowska IIIR
  Historia: mgr Piotr Patejuk
  Mateusz Giergowski IIIR

  FINALIŚCI

  Biologia: mgr Małgorzata Dera

  Julian Dera IIA

  Fizyka: mgr Daniel Pawlikowski

  Julian Dera IIA
  Mateusz Giergowski IIIR

  Język polski: mgr Katarzyna Korol

  Bogumił Forfa IIIP

  Język polski: mgr Wojciech Marczak

  Aleksandra Kantecka IIIR

  Język angielski: mgr Piotr Rudziński

  Nikodem Pietkiewicz IIIP

  17.  Dnia 16 marca 2017 – uczniowie z naszej szkoły pod opieką Pani Ani Szybanow wzięli udział w Konkursie Piosenki Religijnej w Ostródzie. W zeszłym roku nasza szkoła zajęła tam I miejsca, dlatego tegoroczna obrona tytułu wiązała się z jeszcze cięższym przygotowaniem na próbach. Pracy było sporo, ale opłaciło się ponieważ zajęliśmy:

  I miejsce w kat. zespołowym
  II miejsce w kat. soliści: Anna Giergowska (kl. 1 GJ)

  18. Dzień liczby π – 3.14 czyli czternastego marca obchodziliśmy w naszej szkole πękny dzień – dzień liczby π. W tym dniu wszyscy mieliśmy okazję zobaczyć prezentacje przygotowane przez uczniów specjalnie na tę okazję. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na znajomość kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Jak wszyscy wiemy możliwości były nieograniczone 🙂

  W konkursie wzięło udział sześć osób.

  III miejsce zajęła Hanna Trzaskowska z klasy I GJ, która wypisała poprawnie 22 cyfry rozwinięcia. Hania skorzystała z wierszyka, w którym liczby liter w kolejnych wyrazach są równe kolejnym cyfrom rozwinięcia.

  II miejsce w konkursie zajął Rafał Kotlewski z klasy I GJ, który w krótkim czasie opanował 33 cyfry!

  Konkurencję zdeklasowała zwyciężczyni konkursu – Anna Szarejko z klasy I GT wypisując bezbłędnie aż 62 cyfry!

  Najlepszą prezentację o liczbie π przygotowała Faustyna Korejwo z klasy II GS.

  Nagrodę specjalną zdobył Szymon Sawczuk z klasy III GP
  za stworzenie autorskiego programu obliczającego kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby π z zadaną dokładnością.

  19. Maciej Częczek, Janek Drężek i Krzysztof Wojno wczoraj w Warszawie wzięli udział w makroregionalnych Mistrzostwach w Brydżu sportowym i zajęli: VI miejsce Janek z Maćkiem, a XIV Krzysztof. 

  20. Miło nam poinformować, że uczeń klasy I GT Stanisław Dołgań zajął III miejsce w Międzynarodowym konkursie gry na instrumentach dętych w BRNIE. 

  21. Otrzymaliśmy informacje, że w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Juniorów (Olsztyn,15-18 czerwca) szczególnymi osiągnięciami cieszą się: Hania Trzaskowska, Zofia Taranowicz i Michał Krzywicki – gratulujemy!