Osiągnięcia

Rok 2017/2018

 1. Mistrzostwa Olsztyna w biegach przełajowych:

Dziewczęta:
4 miejsce – Patrycja Kozioł
5 miejsce – Weronika Klimek
32 miejsce – Marysia Lipska
34 miejsce – Zosia Puławska

Chłopcy:
III miejsce – Witek Chmielnicki
13 miejsce – Radek Daszkiewicz
14 miejsce – Michał Madejski
20 miejsce – Piotr Kozłowski
24 miejsce – Wiktor Robaczewski

2. Marcin Lindemann (klasa II LM) wraz z zespołem Mean Thai zdobył GRAND PRIX w konkursie MUZO FEST

 

Rok szkolny 2016/2017

 1. Absolwent roku – Szymon Sawczuk
  Humanista roku – Bogumił Forfa
  Einstein roku – Aleksandra Sokołowska
  Lingwista roku – Nikodem Pietkiewicz
  Sportowiec roku – Wiktor Zabolewicz i Łukasz Salach
 2. Adam Lasota na chwilę obecną zajmuje IV miejsce po części pisemnej etapu centralnego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Statystycznej. Trzymamy kciuki na części ustnej!!! Gratulujemy!
 3. Nasze LICEUM otrzymało BRĄZOWĄ TARCZĘ 2017 według „PERSPEKTYW”
 4. Tegoroczne konkursy przedmiotowe pokazały, że mamy zdolnych, ambitnych gimnazjalistów i nauczycieli z pasją, którzy potrafią nią zarazić swoich podopiecznych.

  Konkursy organizowane przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty dla uczniów gimnazjów to najważniejsze i najbardziej prestiżowe wydarzenie edukacyjne. W tym roku szkolnym bez wątpienia możemy mówić o wielkim sukcesie, ponieważ laureatem zostawał dopiero ten uczeń, który w końcowej rozgrywce osiągnął pułap 90% punktów.

  Serdecznie gratulujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom!

  LAUREACI

  Biologia: mgr Małgorzata Dera
  Aleksandra Kantecka
  Aleksandra Sokołowska

  Język polski: mgr Katarzyna Korol
  Wiktor Leszczyński
  Marcin Pudliszak 

  Fizyka: mgr Daniel Pawlikowski
  Aleksandra Sokołowska

  Chemia: mgr inż. Iwona Hrywniak
  Aleksandra Sokołowska 

  Historia: mgr Piotr Patejuk
  Mateusz Giergowski 

  FINALIŚCI

  Biologia: mgr Małgorzata Dera
  Julian Dera 

  Fizyka: mgr Daniel Pawlikowski
  Julian Dera 
  Mateusz Giergowski 

  Język polski: mgr Katarzyna Korol
  Bogumił Forfa 

  Język polski: mgr Wojciech Marczak
  Aleksandra Kantecka 

  Język angielski: mgr Piotr Rudziński
  Nikodem Pietkiewicz 

 5. W tym roku odbywa się pierwsza edycja Olimpiady Statystycznej. Konkurs ten ma charakter interdyscyplinarny – obejmuje wiedzę z obszaru statystyki w powiązaniu z wybranymi zagadnieniami z matematyki, informatyki, geografii, przyrody, przedsiębiorczości oraz przedmiotów ekonomicznych. Oprócz wiedzy Olimpiada sprawdza umiejętności praktycznego korzystania z różnych źródeł i narzędzi analizy statystycznej, interpretacji danych i argumentacji.
  Ogółem w Olimpiadzie brało udział 2458 uczniów z 282 szkół z terenu całego kraju.

  13 stycznia troje uczniów z naszej szkoły – Anna Łapińska, Marek Jankowski oraz Adam Lasota, wzięło udział w etapie okręgowym Olimpiady Statystycznej.

  Ostatecznie:
  Adam Lasota zajął trzecie miejsce w okręgu i zakwalifikował się do finałowej 70-tki uczestników etapu ogólnopolskiego.
  Anna Łapińska zajęła piąte miejsce w okręgu i jest w pierwszej setce uczestników w kraju.
  Marek Jankowski ukończył rywalizację na trzynastym miejscu w okręgu.

 6. Nasi uczniowie w Gietrzwałdzie odebrali krzyż lektorski (Adam Stańczyk) i krzyż Ceremoniarza (Artur Wiadrowski, Grzegorz Piotrowski, Marceli Rydzewski, Jakub Żurawlew, Kacper Gierejczyk, Jakub Sobczuk). Również błogosławieństwo do posługi psałterzysty otrzymała Anna Łapińska. Gratulujemy!
 7. Uczennica kl.II XIII Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego im. Świętej Rodziny Weronika Drężek decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Biologicznej w Warszawie, została zakwalifikowana do zawodów II stopnia. Weronika jest jedną z 23 osób w naszym okręgu, które przeszły do dalszego etapu olimpiady biologicznej. Praca badawcza prowadzona była pod kierunkiem pani mgr Anny Romanowskiej.
 8. Serdecznie gratulujemy Dominice Kwiatkowskiej i rodzicom otrzymania Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2016/2017. Wiedza to potęgi klucz. Wielkie wyrazy uznania za wysokie osiągnięcia szkolne i wysoką średnią. Zachęcamy innych do systematycznej nauki.
 9. W piątek 25 listopada uczniowie XIII Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego pokazali, że nie są jedynie biernymi odbiorcami tego co przygotował dla nich Świat, ale że sami biorą sprawy w swoje ręce. Uroczyście podsumowaliśmy działania, które podjęte zostały we wrześniu.

  Edyta Bieniek, uczennica klasy III bł. Karoliny Kózkówny i Juliusz Korczakowski, ubiegłoroczny absolwent klasy bł. Jerzego Popiełuszki przygotowali projekt pod tytułem Chrzest Polski – mój Chrzest. Celem projektu było zebranie 1050 ankiet, w których respondenci mieli wypowiedzieć się, czym dla nich jest chrzest Polski oraz ich własny chrzest. Wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania, gdyż udało się zebrać ponad 1200 ankiet.

  Obok ankiet przeprowadzono również konkurs dla uczniów szkół średnich o Chrzcie Polski i jego milenium, w którym laureatami zostali nasi uczniowie Dawid Stanisław Ochnik oraz Kinga Bohdanowicz.

  Na piątkowym spotkaniu zwycięzcom wręczono nagrody, pan Piotr Patejuk wygłosił krótki wykład o niejasnościach i mitach dotyczących postrzegania wydarzenia z 966 roku, które utarły się we współczesności.

  Zaprezentowana została również specjalnie na tę okazję napisana piosenka, którą możecie odsłuchać na stronie projektu Chrzest Polski – mój Chrzest.