Czym jest AIESEC?
AIESEC to jedna z największych międzynarodowych organizacji studenckich. W Polsce działa od 1971 roku, prowadzona jest przez studentów i niedawnych absolwentów interesujących się problemami otaczającego świata. Umożliwia ona swoim członkom odkrywanie własnego potencjału i rozwój wokół interesujących ich zagadnień. Każdy dołączający do organizacji student bierze udział w Programie Rozwoju, w ramach którego ma możliwość stopniowego poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności. Członkowie AIESEC wyjeżdżają na wolontariat oraz praktyki zagraniczne i zdobywają doświadczenie w ponad 120 krajach świata.
AIESEC, organizując praktyki studenckie w wymiarze międzynarodowym, zaprasza młodych ludzi również do Polski. Jednym z jego przedsięwzięć, który wykorzystuje nasza szkoła jest Projekt oparty o Cele Zrównoważonego Rozwoju w placówkach szkolnych w Polsce. Skierowany jest on do przedszkoli, szkół i organizacji pozarządowych. W jego ramach organizowane są placówkach edukacyjnych warsztaty z udziałem zaproszonych wolontariuszy-studentów z odległych zakątków świata.
AIESEC w naszej szkole
W naszej szkole gościmy wolontariuszy-studentów z odległych zakątków świata, w ramach wspomnianego wyżej Projektu opartego o Cele Zrównoważonego Rozwoju w placówkach szkolnych w Polsce. Zaproszeni wolontariusze organizują naszym uczniom różne spotkania, warsztaty, prelekcje.
Do tej pory gościliśmy studentów z: Chin , Indonezji, Rumunii, Jemenu, Filipin, Kirgiztanu, Indii, Kanady, Sri Lanki.
W czasie zajęć uczniowie mają niesamowitą szansę, aby sprawdzić swoje umiejętności organizacyjne, interpersonalne i językowe. Kontakty z wolontariuszami są dla nich źródłem inspiracji u progu wyboru drogi kariery zawodowej.
Cele projektów AIESEC
- szerzenie idei kreatywnej przedsiębiorczości,
- promowanie tolerancji wobec innych kultur i religii świata,
- pomoc młodym ludziom w odkryciu ich potencjału,
- umożliwienie rozwoju dzięki globalnej edukacji,
- przybliżenie procesów zachodzących w globalnym świecie,
- rozwijanie świadomości i przedsiębiorczości uczniów,
- budowanie poczucia wspólnoty i odpowiedzialności za otoczenie,
- zrozumienie zależności łączących ludzi na całym świecie,
- propagowanie dialogu międzykulturowego oraz poszanowania różnych poglądów politycznych, światopoglądowych i społecznych,
- wdrożenie przez szkoły innowacyjnych form nauczania poprzez warsztaty promujące postawy pro-społeczne wśród uczniów.